w

Znany producent smartfonów podaje informacje o aktualizacji! Twój telefon jest na liście?

„OPPO to gigant, który posiada silną pozycję nie tylko w Azji, ale także w Europie. Polscy użytkownicy doceniają ich autorską nakładkę na system Android, ColorOS, oraz atrakcyjne ceny w stosunku do oferowanych funkcji urządzeń. Warto również wspomnieć o regularnych aktualizacjach. Teraz OPPO podzieliło się informacjami o planowanej dacie wydania Androida 14 na kilkunastu swoich smartfonach. Co nowego przyniesie ColorOS 14, czyli Android 14 na sterydach?

Firma z Chin postawiła tradycyjnie na szerokie możliwości personalizacji tapet oraz dynamiczne dostosowanie ich do ekranu. Dodano również nowe dźwięki i dzwonki, co jest powszechną praktyką w branży mobilnej.

OPPO zdaje sobie sprawę z tego, że personalizacja jest ważna dla użytkowników i dlatego wprowadza funkcję Image Matting, która pozwala wyciąć wybrane postacie lub zwierzęta ze zdjęć. Firma również dba o wydajność baterii, wprowadzając usprawnione zarządzanie aplikacjami działającymi w tle.

Wśród długo oczekiwanych zmian, warto wspomnieć o możliwości ręcznego ustawiania częstotliwości odświeżania ekranu (w wybranych modelach) oraz trybie ładowania do 80%, co ma pozytywny wpływ na żywotność baterii. Dodatkowo, pojawią się nowe łatki bezpieczeństwa, które mają chronić smartfony przed cyberzagrożeniami.

Które modele OPPO otrzymają aktualizację do Androida 14 z ColorOS 14 w lutym 2024 roku? Lista jest długa, ale warto przypomnieć, że pierwsza fala aktualizacji rozpoczęła się już jesienią 2023 roku. Obecnie kilkanaście urządzeń OPPO zostało zaktualizowanych, ale portfolio producenta jest bardzo bogate, więc wciąż jest wiele do zrobienia. W tym miesiącu, aktualizacja ma trafić na następujące modele:

– Find N3
– Find N3 Flip
– Find N2 Flip
– Find X5 Pro
– Find X5
– Find X3 Pro
– RENO 10 Pro+ 5G
– RENO 10 Pro 5G
– RENO 10 5G
– RENO8 Pro 5G
– RENO8 5G
– RENO8
– RENO8 T
– RENO7
– F23 5G
– F21
– F21s Pro
– A98 5G
– A78 5G
– A77 5G
– A77s
– A57

Należy jednak podejść do tych terminów z pewnym dystansem, ponieważ już prawie połowa lutego minęła. Istnieje ryzyko, że nowa wersja oprogramowania może nie działać tak, jak powinna, co spowoduje zmianę harmonogramu.

Mamy nadzieję, że OPPO uda się wywiązać z ambitnego planu i wszystkie wymienione modele otrzymają aktualizację w wyznaczonym terminie. Bądźmy jednak cierpliwi i nie dajmy się zaskoczyć ewentualnymi opóźnieniami. Trzymajmy kciuki za OPPO i ich użytkowników! 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Genów nie oszukasz. Wnuk Johna Bonhama (Led Zeppelin) debiutuje

Benzyna znów za ponad 7 zł. Eksperci nie mają dobrych wiadomości