w

Zwolennicy ekologii wolą samochody od komunikacji. Zaskakujące wyniki badań

Grupa naukowców z trzech różnych uczelni przeprowadziła badania dotyczące preferencji transportowych mieszkańców Warszawy, a ich wyniki zostały właśnie opublikowane. Okazuje się, że nawet osoby o proekologicznym podejściu woleją podróżować samochodem niż korzystać z komunikacji miejskiej. To zaskakujące odkrycie, które rzuca nowe światło na podejście Polaków do przemieszczania się w mieście oraz na problemy, z jakimi boryka się transport publiczny.

Badania zostały przeprowadzone przez zespół naukowców z trzech renomowanych uczelni, którzy postanowili zbadać preferencje transportowe mieszkańców stolicy. W tym celu przeprowadzili oni ankietę wśród mieszkańców Warszawy, pytając o to, jak najczęściej podróżują po mieście oraz jakie są ich preferencje w kwestii transportu.

Wyniki badań są zaskakujące i jednocześnie niepokojące. Okazuje się, że nawet osoby, które deklarują się jako proekologiczne i dbają o środowisko, w większości preferują jazdę samochodem zamiast korzystania z komunikacji miejskiej. Tylko niewielki odsetek ankietowanych wybrałby transport publiczny jako swoją pierwszą opcję.

To odkrycie może mieć poważne konsekwencje dla transportu publicznego w Warszawie. Już teraz miasto zmaga się z problemami związanymi z zatłoczeniem i opóźnieniami w komunikacji miejskiej, a jeśli większo 

Read More

Napisane przez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chińskie autobusy wyjadą na ulice Warszawy. Miasto jest rekordzistą

„Renault zachowa szeroką ofertę spalinową”. Rozmawiamy z Fabienem Goulmym, prezesem Renault Polska